Španielsko prvým semifinalistom ME vo futbale 2024 po dramatickom víťazstve nad Nemeckom

V štvrťfinále európskeho futbalového šampionátu 2024 sa Španielsko postaralo o prekvapenie, keď zdolalo domáce Nemecko 2:1 po dramatickom predĺžení.

Zápas sa začal opatrne, no v druhom polčase sa Španieli ujali vedenia v 51. minúte gólom Daniho Olma, ktorý presne zakončil po rýchlom protiútoku. Nemci však neustále tlačili a ich snaha sa vyplatila tesne pred koncom riadneho hracieho času, keď v 89. minúte Florian Wirtz vyrovnal na 1:1.

Nasledovalo predĺženie, kde sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V samom závere predĺženia, v 119. minúte, rozhodol zápas Mikel Merino, ktorý presnou hlavičkou zabezpečil Španielom postup do semifinále.

Španielsko tak potvrdilo svoju silnú formu a bude pokračovať v boji o titul majstra Európy. Pre domáce Nemecko znamená tento výsledok sklamanie, keďže sa im nepodarilo využiť výhodu domáceho prostredia na postup do ďalšej fázy turnaja.